Strona główna

From Encyklopedia Polskiej Szkoy Cybernetyki
Revision as of 18:14, 16 November 2019 by Modlibowski (talk | contribs)
Jump to: navigation, search

Witamy w encyklopedii Polskiej Szkoły Cybernetyki!

Cel i zakres projektu

Celem tej witryny jest dostarczanie usystematyzowanych informacji o dorobku interdyscyplinarnej nauki, jaką jest cybernetyka, w tym przede wszystkim osiągnięć Polskiej Szkoły Cybernetyki.

Autorzy

Założycielem i administratorem niniejszej encyklopedii jest NAI Warszawa, nieformalna organizacja zajmująca się edukacją, będąca częścią Narodowej Akademii Informacyjnej.

Dołącz do twórców Encyklopedii PSC!

Niniejszy projekt ma charakter społecznościowy. Zapraszamy każdego chętnego do współtworzenia niniejszej encyklopedii. Warunkiem jest minimum dobra znajomość cybernetyki.

Aby rozpocząć:

Zarejestruj się - "request account" na górze strony, Wyszukaj interesujące Cię hasło w wyszukiwarce - gdy nie zostanie odnalezione, system sam zaproponuje Ci stworzenie nowej strony na ten temat, Znajdź istniejące hasło w naszej encyklopedii, a następnie wybierz opcję "edytuj", by je ulepszyć, Znajdź istniejący w tekście odnośnik wyróżniony kolorem czerwonym - po jego kliknięciu system zaproponuje Ci stworzenie nowej strony na temat brakującego hasła. Do dzieła! ;-)

Dokumentacja

Encyklopedia PSC wykorzystuje wolne oprogramowanie MediaWiki, identyczne jak popularna Wikipedia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na jego temat lub nauczyć się obsługi tego systemu - zajrzyj na polskojęzyczną stronę tego projektu klikając tutaj.

Prawa autorskie

Encyklopedia PSC udostępniana jest na licencji Creative Commons CC-BY-SA, co oznacza, że każdy może kopiować i rozpowszechniać jej zawartość w dowolnym medium i formacie, w tym także do celów komercyjnych. Szczegółowe warunki licencji znajdziesz klikając tutaj.

Kontakt

Aktualnie projekt jest w fazie wczesnych testów. Jeśli masz jakiekolwiek uwagi lub pomysły, które mogą nam pomóc w tworzeniu niniejszej encyklopedii - prosimy o kontakt na adres e-mail [email protected]

Wsparcie

Bardzo pożądaną formą wspierania nas jest propagowanie informacji na temat naszych projektów. W tej chwili zapraszanie do odwiedzania niniejszej encyklopedii byłoby przedwczesne, gdyż projekt jest na zbyt wczesnym etapie, by być szerzej reklamowanym. Możesz jednak promować inne nasze przedsięwzięcia:

Kanał na YouTube - http://www.youtube.com/naiwarszawapl Profil na Facebooku - https://www.facebook.com/naiwarszawa/ Witrynę www - http://naiwarszawa.pl

Jak? To proste! "Lajkuj" nasze materiały i udostępniaj je na serwisach społecznościowych, w mailach do rodziny i znajomych oraz za pomocą (rozumianego dosłownie) marketingu szeptanego ;-)

Możesz też wesprzeć nas finansowo, co pomoże nam realizować więcej projektów takich, jak ten. Obecnie możliwe są wpłaty za pomocą serwisów Patronite i Zrzutka - szczegóły na naszej witrynie.