Difference between revisions of "Strona główna"

From Encyklopedia Polskiej Szkoy Cybernetyki
Jump to: navigation, search
 
(3 intermediate revisions by the same user not shown)
Line 1: Line 1:
Welcome to your new wiki!
+
__NOTOC__
----
+
= Witamy w CyberWiki! - encyklopedii Polskiej Szkoły Cybernetyki i wojny informacyjnej =
To upload your logo, make sure your dimensions are at most 155px by 155px. Upload it at [{{SERVER}}/wiki/Special:Upload?wpDestFile=Wiki.png Wiki.png].
+
'''Zakres tematyczny: [[cybernetyka]], [[psychocybernetyka]], [[socjocybernetyka]], [[wojna informacyjna]]'''
  
For more info on how to use MediaWiki, visit [https://testing.mywikis.net/wiki/Help:Contents our help pages].
+
Celem tej witryny jest dostarczanie wszystkim zainteresowanym usystematyzowanych informacji o dorobku interdyscyplinarnej nauki, jaką jest cybernetyka oraz dziedziny z nią ściśle powiązane. Koncentrujemy się na osiągnięciach [[Polska Szkoła Cybernetyki|Polskiej Szkoły Cybernetyki]].
 +
 
 +
Założycielem i administratorem niniejszej encyklopedii jest [[NAI Warszawa]], nieformalna organizacja zajmująca się edukacją, będąca częścią [[Narodowa Akademia Informacyjna|Narodowej Akademii Informacyjnej]].
 +
 
 +
== Dołącz do twórców CyberWiki! ==
 +
Niniejszy projekt ma charakter społecznościowy. Zapraszamy każdego chętnego do współtworzenia niniejszej encyklopedii. Warunkiem jest minimum dobra znajomość cybernetyki.
 +
 
 +
=== Aby rozpocząć: ===
 +
Zarejestruj się - "request account" na górze strony, a po przyjęciu wniosku:
 +
* Wyszukaj interesujące Cię hasło w wyszukiwarce - gdy nie zostanie odnalezione, system sam zaproponuje Ci stworzenie nowej strony na dany temat,
 +
* Znajdź istniejące hasło w naszej encyklopedii, a następnie wybierz opcję "edytuj", by je ulepszyć,
 +
* Znajdź istniejący w tekście odnośnik wyróżniony kolorem czerwonym - po jego kliknięciu system zaproponuje Ci stworzenie nowej strony na temat brakującego hasła.
 +
Do dzieła! ;-)
 +
 
 +
=== Dokumentacja ===
 +
CyberWiki wykorzystuje wolne oprogramowanie MediaWiki, identyczne jak popularna Wikipedia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na jego temat lub nauczyć się obsługi tego systemu - zajrzyj na polskojęzyczną stronę tego projektu [https://www.mediawiki.org/wiki/Template:Main_page/pl klikając tutaj].
 +
 
 +
== Kontakt i wsparcie==
 +
Aktualnie projekt jest w fazie wczesnych testów. Jeśli masz jakiekolwiek uwagi lub pomysły, które mogą nam pomóc w tworzeniu niniejszej encyklopedii - prosimy o kontakt na adres e-mail [mailto:[email protected]?Subject=Sugestia%20dot.%20CyberWiki [email protected]]
 +
 
 +
Bardzo pożądaną formą wspierania nas jest propagowanie naszych projektów. W tej chwili zapraszanie do odwiedzania niniejszej encyklopedii byłoby przedwczesne, gdyż projekt jest na zbyt wczesnym etapie, by być szerzej reklamowanym. Możesz jednak promować inne nasze przedsięwzięcia:
 +
 
 +
* Kanał na YouTube - http://www.youtube.com/naiwarszawapl
 +
* Profil na Facebooku - https://www.facebook.com/naiwarszawa/
 +
* Witrynę www - https://naiwarszawa.pl
 +
 
 +
Jak? To proste! "Lajkuj" nasze materiały i udostępniaj je na serwisach społecznościowych, w mailach do rodziny i znajomych oraz za pomocą (rozumianego dosłownie) marketingu szeptanego ;-)
 +
 
 +
Możesz też wesprzeć nas finansowo, co pomoże nam realizować więcej projektów takich, jak ten. Obecnie możliwe są wpłaty za pomocą serwisów Patronite i Zrzutka - szczegóły na [https://naiwarszawa.pl naszej witrynie].
 +
 
 +
== Prawa autorskie ==
 +
CyberWiki udostępniana jest na licencji Creative Commons CC-BY, co oznacza, że każdy może kopiować i rozpowszechniać jej zawartość w dowolnym medium i formacie, w tym także do celów komercyjnych. Szczegółowe warunki licencji znajdziesz [https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.pl tutaj].

Latest revision as of 16:30, 20 November 2019

Witamy w CyberWiki! - encyklopedii Polskiej Szkoły Cybernetyki i wojny informacyjnej

Zakres tematyczny: cybernetyka, psychocybernetyka, socjocybernetyka, wojna informacyjna

Celem tej witryny jest dostarczanie wszystkim zainteresowanym usystematyzowanych informacji o dorobku interdyscyplinarnej nauki, jaką jest cybernetyka oraz dziedziny z nią ściśle powiązane. Koncentrujemy się na osiągnięciach Polskiej Szkoły Cybernetyki.

Założycielem i administratorem niniejszej encyklopedii jest NAI Warszawa, nieformalna organizacja zajmująca się edukacją, będąca częścią Narodowej Akademii Informacyjnej.

Dołącz do twórców CyberWiki!

Niniejszy projekt ma charakter społecznościowy. Zapraszamy każdego chętnego do współtworzenia niniejszej encyklopedii. Warunkiem jest minimum dobra znajomość cybernetyki.

Aby rozpocząć:

Zarejestruj się - "request account" na górze strony, a po przyjęciu wniosku:

  • Wyszukaj interesujące Cię hasło w wyszukiwarce - gdy nie zostanie odnalezione, system sam zaproponuje Ci stworzenie nowej strony na dany temat,
  • Znajdź istniejące hasło w naszej encyklopedii, a następnie wybierz opcję "edytuj", by je ulepszyć,
  • Znajdź istniejący w tekście odnośnik wyróżniony kolorem czerwonym - po jego kliknięciu system zaproponuje Ci stworzenie nowej strony na temat brakującego hasła.

Do dzieła! ;-)

Dokumentacja

CyberWiki wykorzystuje wolne oprogramowanie MediaWiki, identyczne jak popularna Wikipedia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na jego temat lub nauczyć się obsługi tego systemu - zajrzyj na polskojęzyczną stronę tego projektu klikając tutaj.

Kontakt i wsparcie

Aktualnie projekt jest w fazie wczesnych testów. Jeśli masz jakiekolwiek uwagi lub pomysły, które mogą nam pomóc w tworzeniu niniejszej encyklopedii - prosimy o kontakt na adres e-mail [email protected]

Bardzo pożądaną formą wspierania nas jest propagowanie naszych projektów. W tej chwili zapraszanie do odwiedzania niniejszej encyklopedii byłoby przedwczesne, gdyż projekt jest na zbyt wczesnym etapie, by być szerzej reklamowanym. Możesz jednak promować inne nasze przedsięwzięcia:

Jak? To proste! "Lajkuj" nasze materiały i udostępniaj je na serwisach społecznościowych, w mailach do rodziny i znajomych oraz za pomocą (rozumianego dosłownie) marketingu szeptanego ;-)

Możesz też wesprzeć nas finansowo, co pomoże nam realizować więcej projektów takich, jak ten. Obecnie możliwe są wpłaty za pomocą serwisów Patronite i Zrzutka - szczegóły na naszej witrynie.

Prawa autorskie

CyberWiki udostępniana jest na licencji Creative Commons CC-BY, co oznacza, że każdy może kopiować i rozpowszechniać jej zawartość w dowolnym medium i formacie, w tym także do celów komercyjnych. Szczegółowe warunki licencji znajdziesz tutaj.